Дай руку, першокласнику!


Заходи
Зеленогайського НВК
щодо проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!»
на 2012-2013 н.р.

1. До учнів 1 класу приділяється особлива увага:
• організація умов для гарячого харчування;
• є приміщення для організації рухливих ігор;
• обладнано гардероб з відділеннями секцій для кожного класу.
(Відповідальна: Сорокоус О.П.)

2. Проведено МО класних керівників, на якому розглянули питання щодо організації навчально-виховного процесу майбутніх першокласників:
• Обов’язковим є дотримання Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01).
• Складений розклад уроків враховує оптимальне співвідношення навчального навантаження протягом тижня.
• Робочий тиждень передбачає для учнів першого класу протягом навчального року додатковий розвантажувальний день – четвер, у розклад якого не вводяться предмети, що потребують значного розумового напруження (математика, мови).
• Для профілактики стомлюваності, порушення статури, зору учнів початкових класів на уроках письма, мови, читання, математики тощо проводитимуться через кожні 15 хвилин уроку фізкультхвилинки та гімнастику для очей.
• У першому класі дається словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів. У першому класі домашні завдання не задаються.
• Для першокласників, які будуть відвідувати групу продовженого дня, буде організована щоденна не менше 1,5 годинна прогулянка на свіжому повітрі.
(Відповідальні: Третяк М.Ю., Коськіна О.В.)

3. Для кращої адаптації дітей до навчання проведено заходи для батьків першокласників, а саме: батьківські збори у старших групах ДНЗ, дні відкритих дверей, консультпункт з метою обговорення проблем успішної адаптації першокласників, різноманітні семінари – практикуми з проблем підготовки учнів до шкільного життя.
Проведені збори з батьками майбутніх першокласників, на яких відбулося анкетування, вони отримали рекомендації стосовно того, як підготувати дитину до майбутніх навантажень, зробити так, аби її організм не давав збоїв під час навчального процесу і похід за знаннями був їй справді в радість та деяких інших аспектів підготовки до школи.
(Відповідальна: Приходько Н.Г.)

4. Медичне обслуговування учнів 1 класу буде здійснюватися медичним працівником закладу охорони здоров’я Зеленогайським ФАПом в установленому порядку.
(Відповідальна: Гальченко Є.Є. (фельдшер ФП))

5. Всі майбутні першокласники пройшли диспансеризацію.
(Відповідальні: Приходько Н.Г., Гальченко Є.Є.)

6. Всі батьки майбутніх першокласників мають:
• оформлену медичну документацію для вступу до загальноосвітнього навчального закладу (ф. № 026/о) з висновками про стан здоров’я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о);
• рекомендації медичного профілактичного огляду дитини за участю педіатра, невролога, отоларинголога, офтальмолога, ортопеда, хірурга, стоматолога, психіатра, логопеда (інших спеціалістів за показаннями) з визначенням готовності дитини до навчання в школі, проведенням антропометрії, плантографії, вимірюванням артеріального тиску та здійсненням лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз та інші за показаннями);
• діти, які стоять на диспансерному обліку, отримують належне лікування.
(Відповідальні: Приходько Н.Г., Гальченко Є.Є.)

Директор НВК: О.П.Сорокоус

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *